6 Ocak 2012 Cuma

Maksim Gorki

Zoraki çizim işlerinizin arasında rahatlamak istediğiniz noktada serbestçe çizim yapmak istersiniz. Herhalde o çizimler en keyifli çizimler olur. Bende düzenleme ve çizim işleri arasında biraz kafa dağıtmak için Gorki portresini karalayayım dedim. Gorki sevdiğim yazarlardandır. Gençlik dönemimde "Ana" ilk okuduğum romanlardandır, gençlik dönemi diyorum ama ben hala gencim ya :) Neyse kısa süreli bir çalışma düşündüm ama tabletim bana inat, istediğim fırçayı kullanmama izin vermedi. Bende ne yapabilirim ne yapabilirim seçtim rastgele bir fırça. İyi ki seçtim, farklı bir çizim etkisi yakaladım böylelikle :) Çizdikçe çizmek zorunda olduğum çizimleri unuttum tabi :D hehehe...  Bu çizim yaklaşık 3 saatimi aldı, belki az belki fazla bir zaman bilemem ama keyifli, rahat işti. Çizim aşamalarını da kaydettim, tabi bazı durumlarda unuttum ama eldeki aşamalarla kısa bir animasyonunu da hazırladım.

Başka çizimlerle tekrar görüşmek üzere...

11 yorum:

Berra dedi ki...

kuşumm eline sağlık yine harikasın maşallah :) bu arada hangi fırçaları kullanıosun tabletle çizerken .. birde corel mi PS mi kullanıosun ..

Dijital Günlük dedi ki...

Sağolasın canım benim. Ben Photoshop Cs5 kullanıyorum,bu fırçada program içinde olan bir fırça.İsmi "Round Blunt Medium Stiff" 25 numara olarak geçiyor. Kısaca yağlıboya fırçası gibi bir görüünümü var.Bir bak,karıştır PS 'yi bakalım,bulursun tabi hangi sürüm kullanıyorsun bilmiyorum,PS nin alt sürümlerinde de vardır sanırım.

Aydedeye havlayan dedi ki...

harika! evet başka çizimler bekliyoruz ;)

Dijital Günlük dedi ki...

Teşekkür ederim Göktuğ. Evet evet, yakında yeni çizimlerde olacak :)

NABRUT dedi ki...

çizimlere çok hoş ya.
bende resim konusunda biraz yeeteneğim olsun isterdim ama nerdeee:)

Dijital Günlük dedi ki...

:)Teşekkür ederim...
Birşeyler çiziktirdiniz mi hiç? Belki farketmediğiniz bir yeteneğiniz vardır :)

biricitconsungunlugu dedi ki...

cok guzel olmus elınıze sağlık:)

Dijital Günlük dedi ki...

Teşekkür ederim Biricit'ciğim :)

NABRUT dedi ki...

evet bende çok düşündüm farketmediğim bir yeteneğim vardır diye ama sonuç hayal kırıklığı :)

mahmur prenses dedi ki...

sevgili dijital gunluk çalışmalarınız çok güzel sizi de sevgi perdesinde görmekten büyük mutluluk duyacağız. Çalışmanızı heyecanla bekliyorum.

Adsız dedi ki...

canımm ne güzel olmuş. sen bu işi gerçekten iyi yapıyorsun eline sağlık :) beni de beni de :))

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi bölümde yer alan seçeneklerden birine sahip değilseniz,ilk kez bir bloga yorum yazacaksanız;
Ad/URL seçip, adınızı ve facebook, twitter, blog ya da site adresini url kısmına yazıp, yorumunuzu gönderebilirsiniz. Ya da anonimi seçip,isim belirtmeden de düşüncenizi belirtebilirsiniz.
Şimdiden YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM!

Related Posts with Thumbnails